Srpen 2015

Favourite Quotes #001

25. srpna 2015 v 20:31 Favourite Quotes
Poslední doubou až přehnaně ujíždim na citátech. Proto jsem se rozhodla že se o pár nejlepších tady s vámi podělím:) Jsou v angličtině a může se vždy objevit někdo, kdo zrovna nevyniká v tomhle jazyce, takže vám je napíšu i česky. Berte ale ohled na to že (co si buem nalhávat) v angličtině zní všechno líp:D Někdy to nejsou až tak úplně citáty, ale nevím jak to nazvat :DD Enjoy it!

I was born without you, so obviously i don't need you to survive.
Narodila jsem se bez tebe, takže je zřejmé že tě nepotřebuji pro přežití.

Be like snow, cold but beautiful. - Lana del Rey
Buď jako sníh, studená ale nádherná.

I have to stop falling in love with memories.
Měla bych se přestat zamilovávat do vzpomínek.

Why can't you just tell me what you feel, because how you act is confusing me.
Proč mi prostě nemůžeš říct co cítíš, protože jak se chováš mě mate.

Make your parents proud, your enemies jealous, and yourself happy.
Udělej své rodiče hrdé, nepřítele žárlící a sebe šťastnou.

Everyone wants happiness, no one wants pain. But you can't make rainbow without rain.
Každý chce štěstí, nikdo nechce bolest. Nemůžeš ale udělat duhu bez deště.

I don't hate you... But let's put it this way - If i had a bucket of water and you were on fire, i'd drink the water.
Není to tak že tě nenávidím... Ale podívej se na to takhle - kdybych měla kyblík vody a ty by jsi hořel(a), tak bych vypila tu vodu.

..cause in the end of everything, all you really have is memories.
...protože na konci všeho, vše co máš jsou vzpomínky.

You only live once, but if you do it right, once is enough.
Žiješ jen jednou, ale pokud to déláš správně, tak jednou je dost.Tyjo docela jsem se rozepsala co? :D bože mě to tak baví.. jinak bych byla moc ráda, kdybyste mi napsali nějaké vaše oblíbené citáty! Zatím bye:)

Easy healthy snacks ♥

24. srpna 2015 v 13:09

Dneska tu máme trochu kuchtící článek, ve kterém vám popíšu pár mých oblíbených svačinek:3 Všechny jsou v poměrně zdravém duchu, takže pokud toho do sebe nenarvete kilo, tloustnou byste po nich neměli^:)
Také většinou obsahují jen klasické ingredience, které buď máme doma nebo se dají lehce sehnat:) Enjoy it!:)


1. Prasácky pomatlanej banán BM
BM je zkratka pro Burákové Máslo abych to pokaždý nemusela rozepisovat:D Je to hrozně jednoduchý, prostě vezmete banán, pomažete ho BM a posypete skořicovym nebo vanilkovym cukrem:3 Tohle neni jeden z těch úplně nejzdravějších receptů, protože BM je docela tučné jak víte.. :D ale je to neskutečná mňamka!

2. Smoothie
Tohle není tak úplně svačina, ale bohatě vás zasytí. Stačí si nakoupit nějaké ovoce, je v podstatě jedno jaké, vrznout to do mixéru a pak už jenom srkat, cucat a sosat!:D

3. Lívance ze 2 ingrediencí
Vezmete banán a dvě vejce, rozmícháte, rozmačkáte, rozmixujete neboji jakkoliv promícháte abyste měli řídkou kaši a pak už to jen osmažíte na pánvičce s trochou oleje:) Uznávám že to nechutná úplně jako klasické lívace ale trochu jako banánová omeleta ale je to hrozně dobrý! :3 Nakonec už třeba jen pomázneme BM nebo zalijeme javorovým sirupem :)

4. Avokádové volské oko
Vemte avokádo, rozkrojte na půl, vyndejte pecku a lžící vyberte asi půlku toho vnitřku. Potom do té "díry" vyklopte vajíčko. Nedělejte si starosti jestli se trochu vajíčka vylije, to se děje všem:D pak to strčte na 40 minut na 400 stupňů do trouby a je hotovo! Můžete to buď vyjídat lžičkou, nebo si nakrájejte toast a tím to "vytírejte" :D

5. Banánové nanuky
Z jednoho banánu budou 2 nanuky! Stačí ho rozkrojit napůl, zapíchnout do něj dřívko, a potom ho pomazat buď bílým jogurtem, čokoládou, Nutellou, BM nebo čímkoliv chcete! Pak posypete oříšky, mandlemi, sezamem nebo opět na co příjdete, dáte přes noc do mrazáku a máte výtečné nanuky!


Doufám že jste se třeba nechali inspirovat, něco možná vyzkoušíte, nebo už máte zkušenosti, ale pamatujte že fantazií se meze nekladou! Každý receptr si uzpůsobte podle toho co VÁM chutná a vyhovuje!:)
Zatím bye!:)

Outfity #2

23. srpna 2015 v 20:31 Outfit inspirations
Jelikož jsem se dnes totálně vyflusala pomáháním se stěhováním nábytku,tak už nemám energii na žádný smysluplný článek, při kterém bych musela přemýšlet. Proto jsem se rozhodla napsat velmi odpočinkový a nenáročný článek "outfity #2". opět menší inspirace, či jen menší pokochání pro vás:) Enjoy it!:)


zdroj: tumblr.com
panejo, i to je námaha!:D i když pro mě je námaha v poslední době asi úplně všechno..:D ještě jsem vám chtěla říct, že pokud máte nějaký článek, který byste si ode mě rádi přečetli, tak určitě napište do komentářů! Mám menší tvůrčí krizi:O :D takže mi určitě napište jaký článek byste si přáli:) Doufám že se outfity líbily a zatím Bye!:)

wanna be affs?

22. srpna 2015 v 20:02
Poslední dobou si říkám, že by se mi šikly nějaká affka, neboli spřátelené blogy^ Takže nechci tomu říkat nábor, to zní strašně snobácky nemyslíte?:D Nemám žádné podmínky, jen stačí mě mít v menu/ ve volitelném boxu a párkrát do týdne shlédnout nové články, popřípadě okomentovat a tak:) Takže pokud máte zájem, tak mi do komentářů napište:

1. Přezdívku, pod kterou chcete být napsané^
2. URL adresu blogu

EMAIL - shhh-tea-first@seznam.cz

Pokud se chcete na něčem domluvit, tak mi napište na mail:)
A to je úplně všechno! tak doufám že se alespoň někdo najde a nebudu tu tak sama samotinka:O^ :DDD
Zatím Bye!:)

Jak kombinovat sukni?

22. srpna 2015 v 15:29
well, nemyslim si že by byl někdo na tolik mimo že by sám nezvládl nějak lidsky zkombinovat sukni, ale taky troufám si říct že někdo z vás třeba neví nějaké zajímavé kombinace, které ve výsledku vypadají božsky. Proto tento článek berte jako částečnou inspiraci, když už nevíte co k sukni. Možná se vám některé kombinace budou zdát absurdní a nevkusné, ale to už je každého názor:) Enjoy it!


Sukně + Svetr
Jup, už jen ten název si celkem solidně protiřečí. Letní sukně a zimní svetr. Je asi každému jasné že si v tom nevyrazíte třeba na koupaliště nebo v létě ven, ale vemte si k tomu podkolenky či silonky a máte perfektní podzimní, možná i zimní outfit!

Sukně + Crop top
Tohle není tak překvapivá kombinace, ale vypadá zatraceně dobře. Pokud nemáte zrovna mini sukni, tak si jí vytáhněte výš, klidně až kousek pod prsa, to podle toho jak dlouhý top máte. Tohle už je klasicky letní outfit, takže v 10 stupních s nim asi moc nepochodíte:) Určitě neuškodí pokud doplníte lehoučkým kimonem nebo kardiganem.

Sukně + Košile
Opět zase trochu zvláštnější kombinace ale i ona vypadá moc dobře! Odvážnější slečny můžou porozepnout
knoflíček na košili a ani to nebude vypadat špatně:D


Doufám že jste se nechali inspirovat ale fantazií se meze nekladou! Nikdy nevíte co bude vypadat dobře:) Pokud do sebe kusy oblečení šikovně pozastrkáte (takhle já řeším skoro všechno) tak můžete vymyslet spoustu dalších krásných kombinací:) zatím Bye!:)

"yayyy" back to school!

21. srpna 2015 v 13:13
V tomhle článku bych se vás ráda pokusila vytáhnout z depky s názvem blížící se škola.. Možná se teď utápíte ve smutku a se zmrzlinou v ruce sledujete lásku nebeskou a já vás chápu. Ale abyste si ten nástup do školy alespoň trochu zpříjemnili tak vám sem hodím pár diy a rad jak zůstat aspoň nějak trochu zorganizovaní, protože po pár dnech školy by se upřímně moje školní kabelka dala přirovnat k nelibě vyhlížející popelnici..


1. Sešity (seShity)
Možná třeba, když váš sešit bude vypadat trochu jinak než plesnivý salát, tak vám nebude takový problém dělat zápisky.. Zkuste si třeba vytisknout na celý papír nějaký vzor (proužky, puntíky, ananananananasy:3) a pak si tím sešit přelepit. Nebo pokud jste šťastným vlastníkem tzv. Washi Tapes (barevné lepenky) Tak si tím stačí sešit polepit a hned bude o něco méně odporný! Nebo pokud se vám podaří sehnat čistě bílý sešit tak stačí jen si vytishnout a vystříhat pár obrázků, a polepit ho tím. Nebo pokud jste umělecky políbeni tak se můžete pokusit na něj něco namalovat
.

2. Penál, Pouzdro
I když většina z nás má problém i s tím mít někde v kabelce 1 propisku, natož celý penál... Ale můžu vám zaručit že to je docela účinné. Mít tam gumu, tužku, 2 propisky a nějaké papírky se hodí vždycky if you know what i mean:DD

3. Poznámkové papírky
Tak tahle věc se mi asi jako nejvíce osvědčila upřímně.. Vždy jsem si nalepila do sešitu či do učebnice to co jsme měli vypracovat, naučit se nebo něco s tim... Takové upozornění jako:D

Tak doufám že vám alespoň něco pomohlo, pokud chcete pokračování tak napište do komentářů a zatím Bye!:)

Small tattoo inspirations

20. srpna 2015 v 13:43
Jestli jste jako já, a vždy jste si chtěli nechat udělat nějaké malé, nenápadné, symbolické tetování, rozhodně nepřestávejte číst:) Tady je pár obrázků podle kterých se můžete nechat inspirovat.


Podle mě je to něco krásného, já plánuju buď to letadlo nebo ještě jakoby zmenšenou mapu světa někam na ruku.. Doufám že se vám alespoň něco líbilo a zatím Bye :)

Beauty hacks

20. srpna 2015 v 11:08
Nazdárek! určitě znáte jako já spoustu nepříjemných situací při líčení a takových věcech. Řasenka všude, zaschlá řasenka, ale takové problémy se dokážou naskytnout i při vytváření "dokonalého účesu". Tak vám chci něco málo poradit, třeba se vám něco bude hodit! :) Enjoy it!


1. SOS! řasenka všude!
Pokud jste stejně šikovní jako já, a pokaždé co se malujete řasenkou si jí zaprasíte celé horní víčko a musíte si ho pak celé odlíčit (větší problém je, když máte stíny a linky) tak tohle je přímo pro vás! Well.. vezměte si čajovou lžičku, a položte si jí na víčko tou prohloubenou stranou nebo jak bych to popsala:D a nyní už se můžete v klidu namalovat a nebudete pak vypadat jako panda^^


2. "Messy cop"
Stále se snažíte udělat ten správně "rozčepýřený" volný cop, ale nedaří se vám to? Stačí si udělat cop, vzít kartáček na zuby, a jemně jím natupírovat celý cop :) potom už stačí jen vytáhnout pár pramínků před ušima a je to! :)3. Zaschlá řasenka
Já myslím že tohle známe snad úplně všichni... Koupíme si novou řasenku, nadšeně se s ní líčíme a pak ji necháme pootevřenou. Jak srdcervoucí... Ale ještě není všem dnům konec! Můžete jí oživit tím, že jí na 5-7 min ponoříte do horké vody. A je jako nová! ^^

4. Kartáček se hodí vždy!
Tolik věcí se s ním dá dělat... pokud vás štvou jako mně po každém líčení slepené řasy řasenkou, nezoufejte a rozčešte je kartáčkem! (nedoporučuju si jít následně vyčistit zuby..)

5. Zlomená rtěnka
Opět velmi citlivá a dojemná záležitost, každopádně nemusíte svou lásku hned vyhazovat! Stačí ji fénem celou nahřát, spojit, uhladit prsty a modlit se ať to funguje! Naštěstí z mé vlastní zkušenosti to funguje ♥

Tolik bolesti na jednom obrázku :(


Tak, doufám že se vám článek líbil, pokud chcete pokračování tak určitě napište :) Ještě mám v zásobě pár takových vychytávek... zatím Bye! :)


ovesná kaše... Fuj?

19. srpna 2015 v 14:06
Rozhodně NE! možná jako já znáte z dětství tu odpoznou slizkou blemcanici nazývanou "ovesná kaše". Já si nedávno našla recept na jednu, že to zkusím a teď už si ráno bez ní neumim představit :D tak se pojďte podívat na recept.

Recept na 1 porci:

Ingredience:
  • 50 g velkých ovesných vloček
  • 350 ml mléka nebo vody, nebo směsi mléka s vodou + špetka soli
  • hustý bílý jogurt, nejlépe řecký
  • med
Postup:
Na sporáku v hrnci se silným dnem promíchejte vločky s mlékem nebo vodou, případně směsí obojího. Přidejte špetku soli a na mírném plameni povařte čtyři až pět minut. Občas kaši promíchejte.

Následně servírujeme, posypeme ovocem a oříšky a můžeme baštit! :) Já tam nejradši dávám banán, jahody a borůvky, nasekané mandle a vlašáky :) Já osobně si dělám kaši s mlékem a ne s vodou. Pořád vám běhá mráz po zádech když slyšíte ovesná kaše? Já myslím že ne :)Outfity #1

19. srpna 2015 v 13:05 Outfit inspirations
taak! :) jsem tu zas! ("huráá") rozhodla jsem se udělat novou sérii článků s nápady na outfity. Berte to jako inspiraci.

Enjoy it :)

Tohle sice asi není styl úplně pro každého, ale věřím že někdo se v tom najde :)


A teď trochu sportovnější outfit s žíhaným cropíkem, světlými High Waisted jeany a obyčejnou mikčou :)že už se džínové sukně nenosí? Jen se podívejte jak můžou slušet :D


asi jsem se zamilovala ♥ úplně božskej lazy outfit :3


A na konec něco romantičtějšího, něžnějšího:)


Tak doufám že se vám článek líbil, že jste se nechali třeba inspirovat a zatím Bye! :)
(zdroj: www.weheartit.com )